אילוף כלב בוגר

כאשר אנחנו מאמצים גור כלבים, אחד השלבים שככל הנראה נעבור הוא אילוף הגור. כאשר מאלפים גור כלבים שנולד לא מזמן, הרבה יותר פשוט להנחיל לו את חוקי הבית כי הכל חדש לו ואין לו הרגלים קודמים. נשאלת השאלה מה קורה כאשר מדובר בכלב בוגר שאנו מאמצים? האם אופן האילוף יהיה שונה מאילוף גור כלבים? האם יש צורך במאלף כלבים מומלץ ומומחה ותחום? ודאי עולות לכם שאלות אלו ועוד שאלות חשובות בנושא. במאמר זה נסביר מהו אילוף כלב בוגר ובמה הוא שונה מאילוף של גורים.

חפשו את חברכם ובואו להכיר אותו יותר טוב

לא משתלטים על הכלב?

הפיתרון מתחיל בשיחה

חייגו: 077-2314083
או השאירו פרטים:

[]
1 Step 1
שם:your full name
טלפוןyour full name
Previous
Next

העבר של הכלב

אימוץ של גור כלבים הוא אימוץ של כלב בראשית חייו. גור הכלבים לא הספיק לחוות המון אירועים ולרוב הוא גם לא מאולף. לעומת זאת, הכלב הבוגר הספיק לצבור חוויות טובות ולפעמים גם לא כל כך טובות. יש כלבים בוגרים שתאמצו ממכלאת כלבים. כלבים אלו חיו יחד עם כלבים נוספים והחוויות שלהם מגוונות, לעיתים מלוות בפחד וסגירות. יש כלבים שתאמצו אחרי התעללות לצערנו ואז יש לעבור איתם תהליך רגשי ארוך המאפשר להם לסמוך עליכם בתור בעלים חדשים. ויש גם אימוץ של כלב בוגר שהגיע ממשפחה טובה והוא בעל חוויות טובות. כמו שאתם מבינים העבר של הכלב הבוגר ישפיע מאוד על סוג האילוף לכלב בוגר.

הכרות עם הבית החדש

כלב בוגר שמגיע לבית חדש אינו מכיר את הכללים של הבית. הוא מגיע עם הרגלים קודמים וכעת עליו לעשות הכרות עם הסביבה החדשה. לפני שאתם מתחילים בשלב האילוף לכלב בוגר, קודם אפשרו לו את ההכרות עם הבית, תנו לו להסתובב, להריח את הבית וצפו להתנהגויות שונות ומגוונות. ההכרות עם התגובות שלו זה חלק מההכרות שלכם איתו ושלו עם הבית. חלק מהכלבים יראו לכם עצובים או מפוחדים וחלק מאוד ישנוניים או להיפך מאוד שובבים. כל אלו תלויים בהרגלים הקודמים שלהם ובהכרות החדשה עם הבית שלכם. אל תחששו מההתנהגויות של הכלב, נסו להתבונן ולהכיר אותו. שלב זה יעזור לכם מאוד בעת אילוף כלבים.

לקוחות ממליצים

ההבדל העיקרי בין אילוף כלב בוגר לאילוף גורים

כאשר אנו מאלפים גורים בין אם בביתנו ובין אם אנו משתמשים באילוף בתנאי פנסיון, הדגש הראשוני יהיה על התנהגויות ופקודות. לעומת זאת, באילוף כלב בוגר ההתמקדות תהיה בעיקר על התנהגות ורכישת גבולות בבית. המטרה היא לחנך את הכלב בהתאם לאורח החיים שלכם, להקנות לו הרגלי שינה בבית, אוכל וגבולות ברורים. הקניית הרגלים טובים מחדש עבור הכלב הבוגר תאפשר לכם גידול נעים שלו ונוח וגם היקשרות טובה יותר. מעבר לכך, חשוב לשים לב גם להרגלים טובים שכבר קיימים אצלו ולהמשיך ולטפח אותם.

אתגרים עיקריים באילוף כלב בוגר

אחד האתגרים הגדולים באילוף כלב בוגר הוא התמודדות עם טראומות וחוויות לא טובות מן העבר אשר גרמו לכלב לסגל הרגלים תוקפניים וכדומה. אין זה אומר שלא ניתן לאלף כלב בוגר, זה רק אומר שנצטרך ביחד עם המאמן בפנסיון כלבים במרכז להתוות לכלב שלכם דרך חדשה ולמצוא את הדרך הנכונה להקנות לו הרגלים. זהו תהליך שמצריך המון סבלנות של הבעלים כלפי הכלב ולהבין כי מדובר בתהליך שגם אתם וגם הכלב תעברו יחד. כמו כן, יהיה עליכם לשתף פעולה יחד עם מאלף כלבים מומלץ ולדאוג שההרגלים שהמאלף מקנה לכלב נעשים גם בבית שלכם. לעיתים קיימים מצבים שבהם לכלב יש הרגלים מאוד לא טובים שכדי לתקן אותם ולהקנות לו  הרגלים חדשים חייב רצף אימוני. כדי ליצור רצף אימוני ניתן להיעזר כיום בשירות של אילוף כלבים בתנאי פנסיון.

אילוף כלבים בתנאי פנסיון

לפעמים האתגרים עם הכלב הבוגר שלנו הם כל כך גדולים שיש צורך להקנות לו הרגלים בקביעות וללא הפסקות. הדרך הטובה ביותר לייצר הרגלים לאורך זמן עבור הכלב שלכם ולצלוח את האתגרים הקשים הוא אילוף בתנאי פנסיון. אילוף בתנאי פנסיון מאפשר לכלב שלכם רצף אילוף שבו הוא מאמץ התנהגויות טובות ורצויות. תהליך זה מומלץ כאשר האתגרים באמת קשים ויש קושי לבצע אילוף רגיל.

לסיכום, אילוף כלב בוגר זו בהחלט משימה לא תמיד פשוטה, אך חשוב לזכור שהיא בהחלט אפשרית ושכיום יש המון ידע ואפשרויות טובות לכך.

במיוחד עכשיו, יש מי שדואג לכלב שלכם!

אילוף כלבים
בתנאי פנסיון