כלבי שירות לאוטיסטים

כלבי שירות לאוטיסטים – עזרה גדולה

הקושי העיקרי של ילדים ובכלל אנשים עם אוטיזם ברמות שונות של תפקוד הוא הכלה של מספר גירויים יחד. הם חווים הצפה חושית ומתקשים להכיל את הסיטואציה. כך למשל קורה כשיוצאים עם ילד עם אוטיזם לגן משחקים או לאטרקציה אחרת. כלבי שירות לאוטיסטים מקלים על הילד או האדם הבוגר יותר להכיל את המצב. עבורם הכלב מהווה עוגן, מהווה אי של שקט בתוך אי השקט בו הם נמצאים כשהם במקום רועש ועמוס. הכלב לומד ועובר אימון והכשרה ארוכים שמטרתם בסופו של דבר לדעת לזהות את סימני המצוקה של הילד או האדם אותם הוא משרת ולספק להם מיד את הביטחון והנחמה להם הם זקוקים.

כלבי שירות לאוטיסטים מביאים לשיפור משמעותי

במחקרים שנעשו בנושא נמצא שגידול כלבי שירות לאוטיסטים הביא לשיפור רב בהתנהגות ובתחושה של אנשים וילדים עם אוטיזם. נמצא גם שככל שנוכחות הכלב תהיה מגיל צעיר יותר כך תהיה לה משמעות רבה יותר והשפעה על חייו של האוטיסט ומשפחתו. הפעולות שמטרתן היא ויסות רגשי בשל ההצפה שעובר האוטיסט כמו נפנופי ידיים, תנועות ראש חוזרות או קולות, פוחתת כאשר ישנו כלב בכלל, וכמובן ובפרט כאשר יש כלב שעבר הכשרה ייעודית למטרה זו. אמנם ככל שצירוף כלבי שירות לאוטיסטים לחייהם יהיה מוקדם יותר כך ההשפעה תהיה משמעותית יותר, אך אף פעם לא מאוחר. גם עבור אנשים מבוגרים עם אוטיזם הדבר יתרום רבות.

לבחור כלבים שעברו הכשרה במקום המתאים

הכשרת כלבי שירות לאוטיסטים אינו עניין של מה בכך. הכלב צריך ללמוד כיצד לתקשר עם אדם שפעמים רבות לא יבטא את עצמו במילים אלא בסימנים שאינם מילוליים. הוא צריך לדעת לזהות סימני מצוקה של האדם אותו הוא משרת ולספק לו את העוגן, הביטחון והנחמה להם הוא זקוק. עם זאת, כשמדובר על בעל חיים, עד כמה שניתנת לכלב הכשרה מקצועית ומקיפה, צריכה להיות התאמה בין הילד או אדם מבוגר לבין הכלב. מדובר על טיפול ושירות הדדי כאשר גם הכלב צריך לקבל את התנאים והיחס המתאימים כדי לתת את כל מה שלמד.

במרכז הכלבני דוג טאון בניהולו של נתן פרל, הכלבים עוברים הכשרה מקיפה מבוססת על ידע, ניסיון לאחר לימוד יסודי של הנושא. נעשית התאמה מדויקת בין הכלב לבין האוטיסט ומשפחתו וגם ניתן ליווי לאחר מכן. מוזמנים ליצור קשר.

סרטונים

למידע נוסף והרשמה
התקשרו לטלפון 050-5528208 או השאירו את פרטיכם:

עוד בנושא

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: