מאלף

אם הבאתם כלב חדש  הביתה, כנראה שנתקלתם במצבים מסוימים בתחושה של חוסר אונים כלשהו. אם זהו גור, סיכוי לא רע שתצטרכו להיפרד מכמה זוגות נעליים או כריות. אם זהו כלב בוגר, דברים יכולים לפעמים להיות מורכבים יותר בגלל צורות התנהגות והרגלים שפיתח שלא בהכרח הולכים יד ביד עם הציפיות שלכם. יש אנשים שבשלב הזה מתייאשים ומחליטים להחזיר את הכלב וזה כמובן הצעד האחרון שיש לנקוט בו. לפני שאתם בכלל שוקלים להחזיר את הכלב, כל מה שאתם צריכים הוא מאלף כלבים טוב ומקצועי, שמכיר שיטות לאילוף ויודע לאבחן ולרדת לעומקם של דברים

איך לבחור מאלף לכלב?

בחירת מאלף לכלב צריכה להיעשות אחרי שבדקתם כמה אפשרויות. כמובן שאם מטרת המפגש היא הכשרת כלב להיות כלב שירות או כלב לטיפול יש למצוא מקום המתמחה במפגשים למטרות אלה ויש לו את כל הניסיון והידע לכך. עם זאת, גם אם זהו מפגש עם כלב ביתי, חשוב למצוא מאלף שעבר הכשרה פורמלית לכך ושיש לו ניסיון רב בעבודה עם כלבים ואילופם. חשוב שיהיה לו ניסיון  בעבודה עם כלבים מסוגים שונים ובעלי תכונות אופי שונות. כדאי לבדוק מהן שיטות האילוף בהן משתמש המאלף, האם הוא מלמד את הכלב לציית מתוך פחד וחוסר ברירה או מתוך בחירה אמיתית.

האם לבחור אילוף אצלכם או בפנסיון?

מאלף כלבים יכול להעביר את המפגש בשתי צורות עיקריות: במפגשים שנעשים יחד איתכם, או מפגש שנעשה בתנאי פנסיון כאשר הכלב נמצא בפנסיון באופן רציף ועובר בו את האילוף בצורה מרוכזת. היתרון העיקרי של מפגש בתנאי פנסיון הוא שהכלב נמצא כל הזמן עם המאלף ועובדי המקום כך שגם בזמנים שאינם שיעורי האילוף עצמם הוא לומד התנהגויות רצויות ולא רצויות תוך כדי תנועה. הוא מתמודד גם עם כלבים אחרים ועובר "סדרת חינוך" משמעותית. במפגש שנעשה יחד איתכם קצב לימוד הכלב ואילופו תלוי גם בכם כך שההתקדמות יכולה להיות איטית יותר. ניתן גם לשלב את המפגש בתנאי פנסיון יחד עם מספר שיעורים איתכם.

נתן פרל הוא מאלף כלבים בעל שם, ידע וניסיון רב. הוא עוסק בתחום עוד מאז היותו מאלף ראשי ביחידת הכלבנים עוקץ. הוא מציע מפגשי אילוף לכל מטרה הן בתנאי פנסיון והן במפגשים. מוזמנים ליצור קשר.

מאלף
מאלף

מאלף כלבים

למרות העובדה שכלב הוא ידידו הטוב ביותר של האדם, שיש לו תכונות מופלאות שיוצרות חיבור וקשר אמיץ בינו לבין בעליו, עדיין כלב הוא אינו בן אנוש והוא דובר שפה אחרת. לכן, עם כל האהבה והרצון הטוב הן של הבעלים והן של הכלב לחיות יחד בהרמוניה, לעיתים ישנם חוסר הבנה, קצרים בתקשורת, וקושי לגרום לכלב להתנהג באופן שיתאים גם לבעליו. לעיתים הבעלים אמנם גורמים לכלבים להבין את רצונם אך זאת על חשבון רגשות הכלב והתחושה שהוא אהוב. לימוד ואילוף הכלב בעזרת מאלף כלבים מקצועי יאפשר הפנמה של התנהגויות רצויות, פיתוח התקשורת בין הכלב לבעליו והכל בתהליך מהנה ותוך כדי משחק ותנועה.

בחירה נכונה של מאלף כלבים- הצעד החכם ביותר מצידכם

רבים מתעקשים לנסות וללמד את הכלבים דברים בעצמם, בין אם על סמך תחושה אישית ובין אם על סמך סרטונים. לרוב התוצאות יהיו חלקיות מאוד וגם במקרים רבים בתהליך שיש בו תסכול, פגיעה ברגשות הכלב ויצירת מרחק בין הכלב לבעליו. לכן, אל תתעקשו. בחירת מאלף כלבים מקצועי ומיומן היא הצעד החכם ביותר שתוכלו לעשות והדבר ייטיב איתכם, עם הכלב ועם החיבור ביניכם תוך השתלבות הכלב במקום ובחיים החדשים שלו. מאלף כלבים צריך קודם כל לאהוב כלבים בכל נשמתו. עד כמה שהדבר נשמע מובן מאליו, יש מאלפים שניגשים לאילוף בצורה טכנית מאוד ולא מתוך אהבה עמוקה והבנה אמיתית של כלבים. חשוב שלמאלף יהיה  הרבה מאוד ניסיון באילוף כלבים למטרות שונות, התמודדות עם אתגרים ועם כלבים מסוגים שונים.

אילוף כלבי שירות וטיפול

לצד אילוף כלבים שהם כלבי מחמד שמטרת גידולם היא קודם כל הנאה והוספת בן משפחה או חבר לבית, ישנם כלבים אשר עוברים אילוף כדי לשמש ככלבי שירות או טיפול. התכונות הנהדרות של הכלב, הנאמנות, החברות האמיצה וגם היכולות הפיזיות והקוגניטיביות של הכלב מאפשרות לו לסייע לאנשים בעלי מוגבלויות ולהחזיר את השליטה לחייהם תוך כדי חברות וקשר שמתפתח ביניהם לבין הכלב. ישנם גם כלבים שמשמשים לטיפול ולתרפיה, כולל במרפאות ובבתי חולים. מאלף כלבים המאלף כלבי שירות וטיפול צריך להיות בעל ניסיון וידע רבים עוד יותר, ויכולת להתאים את הכלב למטרה וגם להכשיר אותו לכך.

נתן פרל הוא מאלף כלבים בעל פנסיון לאילוף כלבים, הן כלבי מחמד והן כלבי שירות וטיפול. הוא עושה זאת במקצועיות ובאהבה רבה לכלבים כבר 45 שנה. מוזמנים ליצור קשר.

למידע נוסף והרשמה
התקשרו לטלפון 050-5528208 או השאירו את פרטיכם:

עוד בנושא

מאלף
מאלף

אם הבאתם כלב חדש  הביתה, כנראה שנתקלתם במצבים מסוימים בתחושה של חוסר אונים כלשהו. אם זהו גור, סיכוי לא רע

קרא עוד >>
הכשרת כלבי שירות
הכשרת כלבי שירות

שנים רבות מלווה הכלב במסירות יוצאת דופן אנשים בעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים. התמיכה הפיזית והנפשית שמעניק הכלב לאנשים אלה מסייעת

קרא עוד >>

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: