מאלף כלבים במרכז

כלבים הם חברים אמיתיים ומכניסים הרבה כיף ושמחה לכל בית, החל מבתים של משפחות ועד בתיהם של אנשים שחיים לבדם, מצעירים ועד קשישים. עם זאת, חשוב לזכור שכלב הוא לא צעצוע ולא בובה אלא ישות בפני עצמה. בדומה לילד שזקוק לחינוך והכוונה כך גם כלב לא בהכרח יהיה מתואם איתכם מהרגע הראשון שתכניסו אותו אליכם הביתה. כאשר לוקחים כלב שהוא גור, מעצם היותו גור הוא שובב ומרדן יותר ולכן זקוק לחינוך. כלב בוגר רגיל לאורח חיים אחר וגם לאנשים אחרים ולכן סביר שגם כאן יהיה כדאי ליישר קו באמצעות אילוף. נתן פרל הוא מאלף כלבים במרכז אשר צבר ניסיון רב בתחום ומציע אילוף הן בבית לכם והן בתנאי פנסיון.

איך לבחור מאלף כלבים במרכז?

כאשר אתם מחפשים מאלף כלבים במרכז כדאי לשים לב למספר דברים. אחד מהם הוא שיטות האילוף. חשוב לבדוק ששיטות האילוף בהן משתמש המאלף הולכות יד ביד עם הגישה שלכם ומה שמתאים לכם שהכלב יעבור. ישנן שיטות אילוף שונות, החל משיטות מסורתיות יותר בהן המטרה היא לגרום לכלב לציית ולהבין את מקומו בבית ועד שיטות מודרניות שהן הוליסטיות יותר ומטרתן בסופו של דבר היא שלכלב וגם לכם יהיה טוב ותחושת הכלב תהיה של שמחה. כדאי לבחור מאלף כלבים במרכז שמשלב בין שיטות שונות ומתאים את השיטות לכל מקרה. כדאי למצוא מאלף בעל ניסיון רב אשר חי את עולם הכלבים ומגיע לאילוף מתוך אהבה רבה לכלבים. כדאי גם למצוא מאלף שנותן לכם את הבחירה האם האילוף ייעשה אצלכם או בתנאי פנסיון.

מתי כדאי לפנות לאילוף?

רבים מתלבטים האם לפנות לאילוף, האם המצב אצלם דורש זאת. לאילוף תמיד יכול להיות מקום. גם אם מדובר בדברים קטנים או דבר ספציפי שהייתם רוצים לשנות או ללמד את הכלב. כדאי להתחיל באילוף כמה ימים לאחר שהבאתם את הכלב הביתה, שההתרגשות הראשונית שככה מעט והצלחתם ללמוד מעט את הכלב והוא אתכם. אז כדאי להתייעץ עם מאלף כלבים במרכז או לפי אזור מגוריכם. גם כאשר זהו גור, מומלץ להתחיל באילוף מוקדם ככל האפשר.  אם אתם רואים שהכלב מפתח התנהגות תוקפנית או לחוצה כדאי לפנות למאלף ולא לחכות.

נתן פרל עוסק באילוף עוד משירותו הצבאי ביחידת הכלבנים עוקץ. הוא מציע אילוף בשיטות שונות במהלך המפגשים המותאמים לכל כלב לאחר היכרות. מוזמנים ליצור קשר.

מאלף כלבים במרכז
מאלף כלבים במרכז

אילוף כלבים במרכז

הבית כולו נמצא בהתרגשות: החלטתם סוף סוף לאמץ כלב מאחת העמותות (עם דגש על אימוץ. יש כ"כ הרבה כלבים המחפשים בית). אתם בוחרים בכלב מהכלביה שהיה לכם איתו מאץ' אמיתי. כולם שמחים ומאושרים. אז אתם חוזרים הביתה ומגלים שלא הכל פיקניק, שלכלב יש אישיות ואופי שכוללים נקודות שלא לקחתם בחשבון. גם הכלב לא מכיר אתכם מיד ולא מתיישר בהתאם לציפיות שלכם. הדבר כמובן טבעי, אך כדי שתתחברו ותיישרו קו מוקדם ככל האפשר, מומלץ לחפש אילוף כלבים במרכז או בהתאם לאזור מגוריכם כך שהכלב יבין מה הציפיות שלכם ואתם תדעו כיצד לגרום לכלב ללכת אחריכם ולראות בכם את מנהיגי הלהקה.

איך לבחור מקום המציע אילוף כלבים במרכז?

בין אם אתם מחפשים אילוף כלבים במרכז או במקום אחר, הדבר הראשון אותו יש לבדוק הוא הניסיון של המאלף, כמה זמן הוא עוסק בתחום, איזה ידע והכשרה יש לו, כשחשוב כמובן לוודא שיש לו הכשרה פורמלית בתחום. חשוב לראות מהו היחס שלו לכלבים ומהי הגישה שלו כלפיהם, האם הוא רואה את האילוף כהבאת הכלב לכדי צייתנות בלבד או האם חשוב לו הוא שתיווצר תקשורת מעולה ביניכם לבין הכלב. אם אתם מחפשים אילוף שנעשה בתנאי פנסיון, התרשמו מהתנאים בהם נמצאים הכלבים, האם זהו אזור עם שטח גדול, האם המקום נקי ומטופח. בכלל, התרשמו מן המאלף כאדם והאם הוא משרה תחושת ביטחון ואמינות.

האם לבחור אילוף בבית או בתנאי פנסיון?

לכל שיטת אילוף יש את היתרונות והחסרונות שלה. מצד אחד, אילוף כלבים במרכז בשיטת פנסיון יהיה מקצועי מאוד. הכלב ילמד את הדברים שמעוניינים ללמד אותו תוך זמן קצר יחסית ויפנים היטב את הדברים. עם זאת, ההפנמה והלמידה יהיו קודם כל מול המאלף ואתם תהיו פחות מעורבים בדבר. ישנם כלבים שיבינו מהר שלאחר האילוף אתם המנהיגים ומה שנלמד מול המאלף אמור להיות מיושם מולכם. יש כלבים שיקח להם מעט יותר זמן להבין זאת. אילוף במפגשים יכול לקחת יותר זמן ויותר פגישות כי התהליך תלוי גם בכלב וגם בכם, אך כאן הכלב מתרגל אליכם כבר מתחילת התהליך בתור מנהיגים.

נתן פרל הוא מאלף כלבים מקצועי ובעל ניסיון רב המציע הן אילוף אצלכם והן בתנאי פנסיון ויוכל להמליץ על הדרך העדיפה לאילוף במקרה שלכם. מוזמנים ליצור קשר.

למידע נוסף והרשמה
התקשרו לטלפון 050-5528208 או השאירו את פרטיכם:

עוד בנושא

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: