פוסט טראומה

כלבי שירות פוסט טראומה

הנושא של פוסט טראומה הודחק שנים רבות, במיוחד כשמדובר על פוסט טראומה בעקבות שירות צבאי ולחימה, מצב המכונה הלם קרב. בכלל, גם פוסט טראומה בעקבות מצבים אחרים כמו תאונה, פיגוע ועוד לא תמיד זכה להכרה מספקת. בשנים האחרונות מנסה המדינה לקחת מעט יותר אחריות בעניין. חלק מהאחריות שהיא לוקחת היא הצעת טיפולים או אמצעים שיקלו על חייו של אדם פוסט טראומתי. אחד האמצעים הוא כלבים. כשמדובר על הלומי קרב, משרד הביטחון מציע כלבי שירות פוסט טראומה שיאמצו הלומי הקרב, כלבים שיהיו איתם 24/7. הכלבים באופן כללי יקלו עליהם ויהפכו את חייהם לנעימים יותר. מעבר לכך הם ידעו כיצד לזהות מצב טרום התקף ואף לתפקד במצב של התקף חרדה או סיוטי לילה של בעליהם.

כלבי שירות פוסט טראומה לטיפול בעזרת כלבים

לצד כלבי שירות פוסט טראומה הנמצאים עם בעליהם 24 שעות ביממה, מוצע לפוסט טראומטיים גם טיפול באמצעות כלבים. הטיפול נעשה במפגשים בהם אותו אדם נמצא עם הכלב, מלטף אותו ומשחק עימו והדבר מהווה עבורו תרפיה ונותן לו נחמה. אמנם כאן הכלב לא נמצא לשירותו של אותו אדם 24 שעות אך גם מפגשים כאלה נותנים המון, במקרים רבים מהווים תחליף או ניתנים לצד טיפול פסיכולוגי או טיפול תרפויטי אחר והם תורמים לא פחות. גם כאן יעבור הכלב הכשרה כיצד להיפגש עם אנשים רבים ושונים להתיידד ולספק נחמה עם כל אדם ואדם שמגיע.

מוכנות לתפקיד מגיעה עם הכשרה מתאימה

בין אם אלה כלבי שירות פוסט טראומה הנמצאים לשירות בעליהם וצריכים לדעת לזהות עליה ברמת החרדה ולתת לכך מענה, ובין אם אלה כלבים המיועדים לטיפולי תרפיה לפוסט טראומטיים, נדרשת הכשרה מקיפה ומקצועית. הכשרה כזו צריכה להכין את הכלב לקראת השירות שהוא אמור לספק. כשאלה כלבים המלווים את בעליהם יום יום וצריכים לתת מענה בזמן התקף חרדה ולפניו ההכשרה הנדרשת היא מקיפה ומורכבת יותר. במרכז לאילוף ולטיפול בהתנהגות הכלב שייסד נתן פרל ניתנת הכשרה מצוינת לכלבי שירות, כולל כלבי שירות פוסט טראומה לכל תפקיד שיבצעו בהמשך. ההכשרה מבוססת על שנים של ניסיון ולמידת הנושא באופן פורמלי מהמקצועיים ביותר בתחום. מוזמנים ליצור קשר.

למידע נוסף והרשמה
התקשרו לטלפון 050-5528208 או השאירו את פרטיכם:

עוד בנושא

פנסיון

אילוף כלבים בתנאי פנסיון – חשיבות המרכז לאילוף וטיפול בהתנהגות הכלב נבנה מתוך מחשבה עמוקה על צרכיו של הכלב, בריאותו

קרא עוד >>
טיפים לאילוף

דברים שכדאי לדעת כשיש כלב בבית אימוץ כלב הוא אחד הדברים הנפלאים שיש, כדור פרווה חמוד ומקסים מלא שמחת חיים

קרא עוד >>
קורס מאלפי כלבים

מסלול “מאלף ומטפל בבעיות בהתנהגות כלבים” מיועד לאלה המבקשים לעגן את אהבתם לכלבים בהשכלה ובידע. בקורס זה לומדים הסטודנטים את

קרא עוד >>
מאלף
מאלף

אם הבאתם כלב חדש  הביתה, כנראה שנתקלתם במצבים מסוימים בתחושה של חוסר אונים כלשהו. אם זהו גור, סיכוי לא רע

קרא עוד >>

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: